» DreamWide Role Play Gaming Event's «

Go down

» DreamWide Role Play Gaming Event's «

Пишување by Jonas_Valanciunas on Пон Фед 23, 2015 7:48 pm

» Предлог за настан [Event] «

Доколку имате предлог за Евент (настан) проследете и потполенте го следново.

» Ваше име и презиме [IC]:
» Како се вика настанот[Event]:
» Што е потребно дасе одржи тој настан[e.x: Кола/мотор]:
» Појаснување за настанот:

Вашиот предлог ќе биде разгледан и реализиран , доколку е возможно да се одржи, и воедно е интересен за забава и рекреација на играчите тој настан ќе биде прифатен и одржан.
НАПОМЕНА: Темата итварајте ја со наслов [Предлог] Евент

» Известување за настан [Event] «

Доколку се одржува настан (Event) ќе бидете известени со следните податоци..

» Име на настанот (Event):
» Датум/Час на одржување:
» Потребни работи за учество:
» Влог за учество:
» Објаснување околу настанот:

Доколку се одржува настан вие се пријавите , и добиете позитивен одговор за учество , ќе бидете известени за понатамошни инструкции.

» Пријавување за настан [Event] «

Доколку веќе е отворен настанот(Event) ќе треба дасе пријавувате со цитат и потполнување на следниве податоци

» Ваше име и презиме[IC]:
» Доказ дека имате платено за учество[влог]:

Jonas_Valanciunas
Admin

Број на мислења : 17
Join date : 2015-02-23

Преглед на профилот на членот http://ojdeforum.board-directory.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот