RolePlay правила

Go down

RolePlay правила

Пишување by Jonas_Valanciunas on Пон Фед 23, 2015 7:40 pm

CJ - Car Jack.

- Крадење на автомобил, поточно исфрлување на играч од возачкото место
и земање на самиот автомобилот во кој бил човекот.

MetaGaming (MG) е мешање на IC/OOC Каналите.


1. Мешање на IC/OOC.
- /sms 2013 namini od kaj mene vikaj me za skolo
- /b Odi po mene sledi me do banka

1.1 Прашање - Одговор
(OOC)/b Kako se vikas ?
(IC)T Ivan

2. Смешковци.
Смешковците (Смајли) не се употребуваат во IC Chat туку во OOC.

3. Препознавање на Карактер.
Препознавање на карактер во IC читајки му го името над глава е MetaGaming.
PowerGaming има две дефиниции:
 - Принудувајки невозможен RP.
 - Правејќи нешто што е невозможно во реален живот.

1. Принудувајки невозможен RP.
 - Ова е просто логичко правило. Ова значи дека при RP акција несмеете да натерате некој човек да направи нешто што во RealLife е невозможно.
   Ова исто така се прави погрешно и во користење на /me
Вашиот карактер може да го симулирате како доктор,мафијаш,уличен бандит или обична цивилизирана личност.
Поконкретно кажано Role Play означува симулирање на Карактерот како и во Реалниот Живот.

IC Карактерот нема никаква врска со OOC Карактер односно вие по ваш вкус бирате како ке го реалзирате.

Jonas_Valanciunas
Admin

Број на мислења : 17
Join date : 2015-02-23

Преглед на профилот на членот http://ojdeforum.board-directory.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот