Задолжително-Прочитај [измами]

Go down

Задолжително-Прочитај [измами]

Пишување by Jonas_Valanciunas on Пон Фед 23, 2015 7:25 pm

Секоја тема мора да има правилен наслов, во спротивно ќе биде заклучена без даден одговор.

Доколку сте измамени наслов на тема треба да гласи:
Пример:Jonas_Valanciunas  измамен од Wiz_Kind

Доколку имате проблем со Вашиот ацц (бугиран/хакиран) отворете тема со наслов:
Проблем бугиран-хакиран ацц

Доколку сакате да пријавите имот на баниран играч пратете PM (приватна порака) на некој Support Admin со наслов на пораката: Пријавувам имот на баниран и ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДОКАЗИ да има со локацијата на имотот.
Не прифаќаме пријавување имот на НЕАКТИВЕН играч, тоа Support Администраторите сами ќе проверуваат ingame и кога ќе забележат ќе го продаваат.

- Доколку не бидат почитувани наведените правила темата ќе биде заклучена/отстранета.

- Замената на имотот е на ВАШ ризик и ние не ги поддржуваме замените, но тоа не значи дека измамите се дозволени, измамниците ќе бидат најстрого казнети.

Jonas_Valanciunas
Admin

Број на мислења : 17
Join date : 2015-02-23

Преглед на профилот на членот http://ojdeforum.board-directory.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот