Правило за отварање на тема

Go down

Правило за отварање на тема

Пишување by Jonas_Valanciunas on Пон Фед 23, 2015 9:08 pm

Овие правила се како да отворите правилно тема.

1.Доколку пријавувате некој играч како крши правило:

Ваше име и презиме(латиница):
Име и презиме на играчот кој крши правило(латиница):
Доказ (слика/видео):
Причина:

Наслов на темата мора да биде:
[Причина] Ime_Prezime
Пример :  [DM] Jonas_Valanciunas

Jonas_Valanciunas
Admin

Број на мислења : 17
Join date : 2015-02-23

Преглед на профилот на членот http://ojdeforum.board-directory.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот