Правило за отварање на тема & тема со докази

Go down

Правило за отварање на тема & тема со докази

Пишување by Jonas_Valanciunas on Пон Фед 23, 2015 8:59 pm

[Правило Наслов]Наслов на тема мора да бидне со nick на играч кој крши правило и име на правило кое е прекршено.

пример:
[Пцовки во OOC] Jonas_Valanciunas
[Тешки навреди во OOC] Jonas_Valanciunas
[Тешки пцовки во IC] Jonas_Valanciunas
[OOC Закани] Jonas_Valanciunas

[Правило Тема]Темата мора да бидне потполнета и да изгледа вака:


Ваше име и презиме(латиница):
Име и презиме на играчот кој крши правило(латиница):
Доказ (слика/видео):
Причина:

Доколку темата не е отворена на овој начин истата ќе биде поништена!
[Правило Наслов]Ако имате докази за некоја тема од која сте затворени насловот треба да изгледа вака:

[Докази] До(админ кој што ве затворил)

пример:
[Докази] До Jonas_Valanciunas

[Правило Тема]Доколку сакате да отворите тема со докази (ако имате докази за нешто што сте затворени во демир хисар) темата треба да изгледа овака :

Ваше име и презиме(латиница):
Од кој админ сте затворени(латиница):
За која причина сте затворени:
Тема за која сте затворени:
Докази:


Доколку темата не биде поставена на овој начин ке биде поништена!

Jonas_Valanciunas
Admin

Број на мислења : 17
Join date : 2015-02-23

Преглед на профилот на членот http://ojdeforum.board-directory.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот