Задолжително прочитај пред да пријавиш некого.

Go down

Задолжително прочитај пред да пријавиш некого.

Пишување by Jonas_Valanciunas on Пон Фед 23, 2015 8:49 pm

Пријави за навреди се дозволени само доколку играчот ги крши горе наведените правила сите други пријави ке биднат заклучени/избришани


-[Пцовки во OOC] = 4 часа ДХ
-[Тешки навреди во OOC] = 4 часа ДХ
-[Тешки пцовки во IC] = 4 часа ДХ
-[OOC Закани] = 4 часа ДХ

Доколку админ ве фати дека пцуете некого ке биднете казнети со warn

Листа ке се менува со тек на време

Jonas_Valanciunas
Admin

Број на мислења : 17
Join date : 2015-02-23

Преглед на профилот на членот http://ojdeforum.board-directory.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот